Lokasyon

Karahayıt 20290 Pamukkale / Denizli - TÜRKİYE
+90 258 271 42 94

Denizli Çardak Havaalanı / 60 km

*Richmond Pamukkale Thermal’in ücretli özel transfer hizmetinden yararlanmak için otel ile iletişime geçebilirsiniz.

*Havalimanından otele, 7/24 hizmet veren taksilerle veya Bay-Tur Seyahat servisleri ile direkt olarak kolaylıkla ulaşılır.

ZAMAN DİLİMİ

UTC+3

saat

KONUŞULAN DİLLER

Anadil Türkçe

İngilizce yaygın olarak iyi konuşuluyor.

ELEKTRİK SİSTEMİ

Yerel voltaj

220 volt.

ALIŞVERİŞ SAATLERİ

Alışveriş Merkezleri

10.00 – 22.00
Tarihi ve Kültürel Yerler

Birbirinden ihtişamlı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Hierapolis Antik Kenti, Bergama Kralı II. Eumenes tarafından kurulmuştur. Tarihi kent içerisinde ana cadde ve kapılar, tüm uzmanları kendine hayran bırakan şifalı suların bulunduğu Antik Havuz, Apollon Tapınağı, kiliseler, çeşmeler, Nekropoller ve Antik Tiyatro yer almaktadır. M.S. 80 yılında İsa'nın 12 havarisinden olan St. Phillippe'nin burada çarmıha gerilerek öldürülmesi nedeniyle Hiarapolis Hıristiyanlığa göre kutsal bir kent sayılmaktadır.

Yeryüzünün doğal güzelliklerinden payına düşeni fazlasıyla alan Pamukkale, antik dönemlerden bu yana eşsiz şifalı suları ve kültürel mirası ile her zaman bir cazibe merkezi olmuştur. Doğa ile tarihin buluştuğu Pamukkale Hierapolis Antik Kenti ile de iç içedir. UNESCO tarafından belirlenen "Dünya Kültür Mirası" listesinde yer alan ve yer altı kaynak sularının içerdiği kireçten oluşmuş travertenler dünyanın 8 harikasından biri sayılmaktadır. Bölgede sıcaklıkları 35-100 Co arasında değişen 17 sıcak su alanı bulunmaktadır.

Anadolu'nun en büyük antik kentlerinden biri olan Leodikya, Hristiyanlığın önemli ve kutsal merkezlerinden biridir. İncil'de de adı geçen Anadolu'nun en eski yedi kilisesinden birine sahiptir.

Aphrodisias Antik Kenti, Türkiye'deki Yunan ve Roma dönemlerine ait en görkemli antik kentlerden birisidir. Adını aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite'den alan kent, MÖ II. yüzyıldan MS 6. yüzyıla kadar uzun ve varlıklı bir hayat sürmüştür.

Gezilecek Yerler

Uluslararası bir termal merkezi olan Karahayıt'taki şifalı sular travertenleri kırmızımsı bir renge boyar.

Buldan, el tezgahında dokunmuş nostaljik dokuma ürünleri ve ev tekstili ürünleri ile ünlü bir ilçedir. İlçeye has olan Buldan bezi dünyaca ünlü bir dokuma türüdür. İlçe sınırları içinde Yenicekent Kasabasında Tripolis Antik Kenti bulunmaktadır.

Honaz ilçesi’nde yer alan Kaklık Mağarası damlataşı, sarkıtları ve dikitleriyle süslü olup Pamukkale'de bulunan travertenlere benzer. İçerisinde bol miktarda termal su bulunan mağara Küçük Pamukkale veya Mağara Pamukkale olarak da adlandırılmaktadır.

Denizli’ye 84 km uzaklıkta 2420m yüksekliğe sahip Bozdağ sporseverlere kayak yapma imkânı sunar.

Teşekkürler!
Kaydınız alınmıştır. Tarafınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır.
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.